Sitenizin arama motorlarına uygunluğunu online test edin

Taksim meydanlarında, televizyonlarda ya da inanılmaz ziyeretçi tirafiği olan sitelerde ilgi çekici bir reklamınız yok ise tek ziyaretçi kaynağınız yüksek ihtimal arama motorları olacaktır. Bu yüzden arama motorlarıyla dost olmanız kaçınılmaz oluyor. Sitenizin arama motorlarına nasıl göründüğünü öğrenmek için sizi ücretiz servis veren http://tools.summitmedia.co.uk/spider adresine davet ediyorum.

Sitenizin arama motorlarına uygunluğu test etmek:

Siteye girdiğinizde web sitenizin her hangi bir sayfa adresini yazıp submit buttonuna tıkladığınızda sayfanızdaki linkler dahil sayfanız adım adım indirilerek analiz yapmaya başlıyor. Analiz sonunda yorumlar yapılıyor ve öneriler getiriliyor. Ayrıca sayfaya puanlama yaparak uygunluğunu yüzde olarak görebiliyorsunuz. Hemen altında daha yüksek puan almanız için önerilde bulunuyor. Hatalar ve doğrular için dataylı analiz yapıyor. Puanlamayı ise birbirinden farklı 24 kritere baz alıyor. Sayfanın boyutu, sayfadaki resimlerin sayısı, resim açıkları, meta etiketleri, kaç sözcüğün bulunduğu gibi çeşitli detaylarla sizi bilgilendiriyor. Size de hataları gidermez için bir fikir veriyor.

Arama motoru uygunluğu test sonucu:

Örnek olarak bir raporu size göstermek istiyorum:

arama-motoru-uygunlugu-test

Rapuru inceleyerek arama motorlarına ters gelen konuları düzeltebilirsiniz.

Fakat şunu da söylemeden edemeyeceğim. Raporda arama motorlarına yüzde yüz uygun bile olsanız eğer sayfa içeriği anahtar kelimelerle uyuşmuyor ve yararsız içerik sunuyorsanız yaptığınız arama motoru optimizasyonu işe yaramayacaktır. Çünkü arama motorları sizden daha zeki olabiliyor bazen.

Bu servisten farklı olarak keywors (anahtar kelimeler) seçerken size yardımcı olabailecek bir başka ücretsiz online araca http://www.webconfs.com/keyword-density-checker.php linkinden ulaşabilirsiniz.
yazan Zülküf Küçüközer tarih   1st September 2009
primary key words  Arama motorları | Test | Site okunma  10076
secondary key words  Online analiz
Bu yazı hakkında yorum yapılmamış.